Close

4. septembris, 2020

Mājaslapas izstrādes cena

Programmēšana un mājas lapu izstrāde nav cieti noteikts pakalpojums kā veikalā nopērkama prece. Mājaslapas izveides cenu veido daudzi svarīgi un mainīgi apstākļi.

Ideja un skaidri definēts mērķis

Lai veiksmīgāk viens otru saprastu – pasūtītājam ir skaidri jādefinē un jāapraksta savs iecerētais – gan tekstuāli, gan arī ieskicējot vizuāli. Un nav svarīgi, cik glīti tas viss ir noformēts, pats svarīgākais, ka ir pieejama informācija, ar roku zīmēta skice, tekstuāli izsklāstīta svarīgākā topošās mājas lapas informācija, iekļaujot vēlamo sadaļu izkārtojumu, funkcijas.

Izmantojamās tehnoloģijas

Izejot cauri visai iepriekš gūtajai informācijai un topošās mājaslapas aprakstam ir jāsaprot kādas tehnoloģijas pielietot. Vai izmantot jau gatavu ietvaru kā WordPress vai arī projekts tiek būvēts individuāli, izmantojot , piemēram, Laravel vai kādu citu ietvaru. Nav nekāds noslēpums, ka daudzi mājaslapu izstrādātāji izmanto jau gatavus risinājumus, kurus attiecīgi arī jāpielāgo katram projektam individuāli. Divriteni galu galā neviens no jauna neizgudros. Daudz kas tiek attiecīgi modificēts, pielāgots, kas savukāŗt nav arī gluži bērnu spēlītes vai vienkāršas Powerpoint prezentācijas veidošana. Šajā sadaļā ietilpst arī , pēc vajadzības, citas atrunātas lietas kā domēna reģistrācija, mājaslapas uzturēšana (hostings, serveris), noskatītas dizaina tēmas izmaksas utml.

Naudas lietas

Programmēšana nav gluži tā lieta, kas notiek automātiski uz burvju mājiena, tiek izmantots cilvēkresurss jebkurā gadījumā. Un šis cilvēkresurss arī izmaksā. Vidēji tie ir 15 – 30 eur stundas likmē. Un tas nav daudz. Vesela stunda ir pietiekams laiks, lai profesionāls programmētājs varētu paveikt jau tuvu 50% no veicamā darba. Nav arī akmenī iekalts, ka jāsadarbojas balstoties uz stundas likmi, ir iespēja sarunāt arī par konkrētu ciparu. Cenas gan variē, ļoti atkarīgs no firmas, izstrādātāja. Aptuveni maza vizītkartes tipa lapa ar kontaktu sadaļu, pāris informatīvām sadaļām izmaksātu 150 eur , vairāk funkcionāla lapa 300 – 500 eur, internetveikals teju 800 eur un uz augšu. Šie ir tikai aptuveni norādīti naudiskie cipari. Detalizētāk visu var izrunāt un sarunāt.

Ja Tev ir vajadzība pēc savas mājas lapas vai ir ideja, kuru vēlies realizēt – droši, raksti ziņu brīvā formātā uz e-pastu: info@borts.lv